Februāris- muzeju mēnesis!
Čakli
izmantojam Rīgas muzeju nodarbības, lai mācītos un apgūtu ko jaunu.
Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā piedalījāmies 3 dažādās muzejpedagoģiskajās nodarbībās: “Mana mīļākā rotaļlieta”, “ Viduslaiku bruņinieki” un “Ražots Latvijā”.
Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā mācījāmies vērot mākslas darbus. Galvenais secinājums - muzeja ēka pati jau ir mākslas darbs! Īpašais bonuss- Imanta Lancmaņa mākslas darbu izstāde.
Latvijas Nacionālais dabas muzejs - pastāvīgo ekspozīciju iepazīšana kā papildinājums Dabas stundās gūtajām zināšanām.
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā šoreiz īpaša vērība tika pievērsta aizsardzības/spēka zīmju izmatošanai tērpos un dizaina priekšmetos.
Un, lai gan Mežaparka jaunā estrāde nav muzejs, tā tomēr ir vēsturiska vērtība, tāpēc uzkāpšana estrādē, kur svētkos stāv dziedātāju tūkstoši, radīja milzu emocionālu saviļņojumu.
P.S. Mums jau ir plāns vēl citu muzeju iepazīšanai!
Konkurss "Jaunais pavāriņš"
Kā
jau katru gadu interešu izglītības pulciņa
“Latviešu tradīcijas un ēdieni’ dalībnieki 2023.gada februārī piedalījās Upesgrīvas
pamatskolas rīkotajā konkursā
"Jaunais pavāriņš".
Šogad konkursa dalībniekiem nācās cīnieties par labākajiem “Mīlestības salātiem”. Lai gan konkurss notika attālināti, cīņas spars un satraukums jau tāpēc nebija mazāks.
Liels paldies skolotājai Sandrai par dalībnieku tematisko sapucēšanu pirms fotosesijas un skolotājai Violetai par palīdzību prezentācijas sagatavošanā!
Projektu nedēļa “Spēlēsim spēli!”
2023.gada janvārī skolā notika Projektu nedēļa “Spēlēsim spēli!”, kas tika veltīta UNESCO cilvēces kultūras mantojumam - Baltijas Dziesmu un Deju svētkiem.“
Pasākumu cikla mērķis bija sniegt priekšstatu par dziesmu, deju un tautas tērpu kultūru Latvijā un par kultūras mantojuma saglabāšanas nozīmi.
Kā atzina paši bērni, viņiem ļoti patika klātienē izpētīt īstus tautastērpus, ne tikai attēlos un filmās redzamos, piemērīt vainagus, izmēģināt piespraust lielās saktas. Liels prieks bija kopā ar skolotājiem apgūt deju soļus. Pārsteigumu mums visiem radīja sagatavotā izstāde “ Skolas darbinieki - Dziesmu un deju svētku dalībnieki” – tajā varējām uzzināt, kurš dejojis, dziedājis vai kā savādāk ir palīdzējis svētku organizēšanā. Skolotāji piedalījās arī izstādē, kurā varējām ieraudzīt piemiņas suvenīrus un atribūtus no dažādu gadu Dziesmu svētkiem.
Projektu nedēļas kulminācija bija skolas Dziesmu svētku koncerts ar svētku gājienu pirms tā, kā arī Mazie deju svētki. Ja dziedāt un dejot jau mazliet bijām mācījušies, tad iet gājienā un gavilēt, atbildot uz gājiena atbalstītāju skaļajiem svētku sveicieniem- tas nu bija jaunums! Bet ātri visiem iepatikās. Mums svētku koncertos bija visi - orķestris, folkloras kopa, dziedātāji un dejotāji. Un, protams, kopīga sadziedāšanās un sadejošanās.
Liels paldies skolotājiem, kuri nesa un vilka tautastērpus, paldies visiem, kas radīja gandrīz īstu Dziesmu un deju svētku noskaņu skolā!
Ziemassvētki pirmsskolā
Svētku diena pagāja ar skanīgām dziesmām, rotaļām un dejām kopā ar Ziemassvētku vecīti un Zaķīti.
Katrs bērns saņēma no Ziemassvētku vecīša savu dāvanu.
Lai visiem gaišs un svētīgs šis svētku laiks! Pateicībā un sirsnībā, pirmsskolas zaķi un pedagogi.
Senā skola
“Bibliotēkas nedēļa” šogad veltīta skolas dzīves izpētei, tādēļ izglītojamie devās uz Latvijas Nacionālā vēstures muzeja organizēto mācību nodarbību “Senā skola”. Patiess izbrīns bija bērnu sejās, klausoties, kā tad “senos” laikos notika mācīšanās.
Neiztika arī praktiskie mēģinājumi, kā tas bija – “tupēt uz zirņiem”.

Okupācijas muzejs

Latvijas dzimšanas diena
Lāčplēša diena
Liels bija skolasbiedru un vecāku pārsteigums, no rīta ieraugot skaisto sveču rakstu, ko emocionāli papildināja mūzikas ieraksti.

Daiļrunātāju konkurss
Liels paldies visiem, kas palīdzēja meitenēm sagatavoties konkursam: gan skolotājām Baibai, Līgai, Ilonai un Karīnai, gan grupas biedriem.
Rudens pirmsskolā
Mēs visi kopā atkārtojām zināšanas par rudens gadalaiku - dziedot un dejojot.
Nobeigumā veicām kopīgu darbiņu “Rudens grozs”.
Miķeļdiena pirmsskolā
Skolotājas kopā ar bērniem veidoja kompozīcijas izmantojot lielus un mazus ķirbjus.
Visi mūsu darbiņi rotā pagalmu.
Sports ir mūsu ikdiena!
Spartakiāde visa gada garumā
Šodien, 2022.gada 27.septembrī, mūsu skolā tiek uzsākta jauna tradīcija - spartakiāde, kas norisināsies visa mācību gada garumā.
Ko nozīmē “Spartakiāde”? Tās ir sacensības dažādos sporta veidos. Un šogad veiklībā, ātrumā, atjautībā, komandas izjūtā sacentīsies 2 komandas - 7.8,.a un 7.,8.b klases.
Labākā komanda pēc katras spēles saņems Ceļojošo kausu un ieskaites punktu. Kurai komandai pēc 9 spēlēm maija mēnesī būs visvairāk punktu, tā iegūs titulu “Skolas sportiskākā klase” un balvu - Lielo pavasara ekskursiju. Individuālā balva Gada Labākajam spēlētājam arī būs - kāda? Tas lai pagaidām paliek noslēpums.
Paldies sporta organizatorei Irinai Juškenenei un sporta skolotājam Voldemāram Sipovičam par komandu un spēles sagatavošanu!
---------
1.spēlē, kas norisinājās 27.septembrī – Tautas bumba -uzvarēja 7.,8.b klase,
Labākā spēlētāja tituls - Melānijai Lukjanovičai. Apsveicam!
Latvijas Valsts meži
AS “Latvijas valsts meži” rīkotā mācību ekspedīcija ir aptuveni 2 km garš izglītojošs pārgājiens dabā ar 10 meža izziņas pieturām pieredzējušu mežsaimnieku vadībā. Mūsu skola izvēlējās Vangažu mežu maršrutu.
4.,6.b klase iepazina daudzas praktiskas lietas, ko var izmantot arī ikdienā.
Mežsaimnieki uzskatāmi parādīja cilvēka milzīgo ietekmi uz dabu, ar piemēriem demonstrēja, kā daba cīnās ar cilvēku atstātajiem atkritumiem, gan to, kā cilvēks var saudzēt un palīdzēt dabai. Skolēni iepazina arī pašas dabas kaitēkļus, gan kukaiņus, gan lielos meža iemītniekus, kuri gardā kumosa meklējumos izposta mazos koku stādus.
Jaunas zināšanas ieguva ne tikai skolēni, bet arī skolotāji – izrādās, ka bērza sula tiek izmantota, lai pagatavotu mums labi pazīstamo “Aspirīnu”, cukura aizvietotāju, un tiek pievienots arī uztura bagātinātājos. Skolēni mācījās mērīt lielo koku garumu ar divu sprungulīšu palīdzību, veica jaunaudzes stādu blīvuma mērījumus, kā arī mācījās no parastiem koka dēļiem uztaisīt skaistu un samērā drošu tiltu, kura izturību paši arī pārbaudīja.
Ekspedīcijā visi guvām daudz zināšanu un iespaidu, kurus nostiprinājām ar praktisko līdzdarbošanos.