Jauna tradīcija - konkurss “Gada skolotājs”
Šogad mūsu skolā tika ieviesta jauna tradīcija- konkurss “Gada skolotājs”. Līdz aprīļa beigām gan skolotāji, gan Izglītojamo pašpārvaldes pārstāvji varēja konkursa žūrijai iesūtīt anketas ar pretendentu vārdiem un pamatojumu kādai no nominācijām. Mācību gada noslēguma svinīgajā pasākumā skolas direktore Inta Pastere sveica konkursa uzvarētājus, pasniedzot Atzinības rakstus un Ceļojošo balvu.
Nominācijas nr.1 “Gada skolotājs” uzvarētājs Anna Baradaka.
Pamatojums - Par rezultatīviem sasniegumiem interešu izglītībā un teicamu klasvadību.
Nominācijas nr.2 “Veiksmīgākā debija” uzvarētāja Irina Juškenene.
Pamatojums - Par veiksmīgu un izcilu sporta organizatora debiju.
Nominācijas nr.3 “Labākā klasvadība” uzvarētāja- Karīna Šatilova .
Pamatojums: Par ieguldījumu individuālo vai grupu atbalsta nodarbību programmas izstrādē un realizēšanā.
Skolas Pateicības rakstus par ieguldījumu dažādās jomās saņēma vēl 9 skolotāji:
Voldemārs Sipovičs | Par ieguldījumu sporta popularizēšanā skolā. | |
Oksana Sokolova | Par veiksmīgu sadarbību ar ilgstoši slimojošiem bērniem un viņu vecākiem. | |
Aina Kokina | Par teicamu klasvadību un veiksmīgu sadarbību ar vecākiem. | |
Ilona Muižniece | Par ieguldījumu izglītojamo pašpārvaldes darba īstenošanā. | |
Olga Fedotova | Par rezultatīviem sasniegumiem interešu izglītības īstenošanā. | |
Baiba Namsone | Par rezultatīviem sasniegumiem interešu izglītības īstenošanā. | |
Daira Rūse | Par rezultatīviem sasniegumiem interešu izglītības īstenošanā. | |
Ina Jansone | Par profesionālu valsts valodas īstenošanu pirmsskolas izglītības mazākumtautību programmās. | |
Jeļena Guzeva | Par ieguldījumu pirmsskolas izglītību programmu īstenošanā. |
Koncerts “Es varu, tu- arī! ”
2023.gada 30.maijā notika skolas interešu izglītības kolektīvu un individuālo mākslinieku koncerts “Es varu, tu- arī! ”. Prieks bija dubultā: gan par iespēju parādīt savas prasmes, gan par to, ka pēc lielāka pārtraukuma varējām uz skolas koncertu aicināt arī vecākus.
Koncertā uzstājās skolas teātra pulciņš ( paši mazākie, kuriem šī bija pirmā uzstāšanās!), vokālais ansamblis, skolas orķestris ( arī šai grupai tā bija pirmā publiskā uzstāšanās), deju kolektīvs “Dejotprieks”, kā arī individuālie mākslinieki, kuri demonstrēja gan solo dziedāšanu, gan dejotprasmi, gan trikus ar skrejriteni.
Paldies visiem māksliniekiem un atsaucīgajiem skatītājiem par lielisko koncertu! Paldies skolotājiem par ieguldīto darbu!
"Latvijas skolas soma" mācību gada noslēgumā

Arī mūsu skolā svinam....
3.maijs skolā- pirms svētku diena. Par godu Latvijas Neatkarības atjaunošanas svētkiem bija gan svinīgā līnija, gan stāsts par samērā jauno tradīciju- svētkos klāt balti apklātu galdu, gan svētku pusdienas.
Ar īpašu nepacietību tika gaidīti gada spartakiādes rezultātu paziņošana: Goda titulu “Gada sportiskākā klase” un Ceļojošo Goda kausu izcīnīja 7.,8.a klases komada, bet kā gada labākie sportisti tika sveikti Luīze Rusāne, Aleksandrs Bergmanis-Žmečerevskis ( 7.,8.b klase) un Arturs Četverovs ( 7.,8.a).
Šogad radās vēl kāda jauka tradīcija- katra klase šodien uz skolu nesa narcises; šos ziedus, apvienotus lielos pušķos, nolikt pie Brīvības pieminekļa izpelnījās divas čaklākās klases- 2.,3.b un 5.,6.b klase. Ziedu nolikšanas brīdī skolēniem vēl radās bonuss- redzēt Brīvības pieminekļa Godasardzes maiņu.
Paldies vecākiem un skolēniem par skaisto sveicienu Latvijai !
Viesi no Dienas aprūpes centra "Cerību māja".
Februāris- muzeju mēnesis!
Čakli
izmantojam Rīgas muzeju nodarbības, lai mācītos un apgūtu ko jaunu.
Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā piedalījāmies 3 dažādās muzejpedagoģiskajās nodarbībās: “Mana mīļākā rotaļlieta”, “ Viduslaiku bruņinieki” un “Ražots Latvijā”.
Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā mācījāmies vērot mākslas darbus. Galvenais secinājums - muzeja ēka pati jau ir mākslas darbs! Īpašais bonuss- Imanta Lancmaņa mākslas darbu izstāde.
Latvijas Nacionālais dabas muzejs - pastāvīgo ekspozīciju iepazīšana kā papildinājums Dabas stundās gūtajām zināšanām.
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā šoreiz īpaša vērība tika pievērsta aizsardzības/spēka zīmju izmatošanai tērpos un dizaina priekšmetos.
Un, lai gan Mežaparka jaunā estrāde nav muzejs, tā tomēr ir vēsturiska vērtība, tāpēc uzkāpšana estrādē, kur svētkos stāv dziedātāju tūkstoši, radīja milzu emocionālu saviļņojumu.
P.S. Mums jau ir plāns vēl citu muzeju iepazīšanai!
Konkurss "Jaunais pavāriņš"
Kā
jau katru gadu interešu izglītības pulciņa
“Latviešu tradīcijas un ēdieni’ dalībnieki 2023.gada februārī piedalījās Upesgrīvas
pamatskolas rīkotajā konkursā
"Jaunais pavāriņš".
Šogad konkursa dalībniekiem nācās cīnieties par labākajiem “Mīlestības salātiem”. Lai gan konkurss notika attālināti, cīņas spars un satraukums jau tāpēc nebija mazāks.
Liels paldies skolotājai Sandrai par dalībnieku tematisko sapucēšanu pirms fotosesijas un skolotājai Violetai par palīdzību prezentācijas sagatavošanā!
Projektu nedēļa “Spēlēsim spēli!”
2023.gada janvārī skolā notika Projektu nedēļa “Spēlēsim spēli!”, kas tika veltīta UNESCO cilvēces kultūras mantojumam - Baltijas Dziesmu un Deju svētkiem.“
Pasākumu cikla mērķis bija sniegt priekšstatu par dziesmu, deju un tautas tērpu kultūru Latvijā un par kultūras mantojuma saglabāšanas nozīmi.
Kā atzina paši bērni, viņiem ļoti patika klātienē izpētīt īstus tautastērpus, ne tikai attēlos un filmās redzamos, piemērīt vainagus, izmēģināt piespraust lielās saktas. Liels prieks bija kopā ar skolotājiem apgūt deju soļus. Pārsteigumu mums visiem radīja sagatavotā izstāde “ Skolas darbinieki - Dziesmu un deju svētku dalībnieki” – tajā varējām uzzināt, kurš dejojis, dziedājis vai kā savādāk ir palīdzējis svētku organizēšanā. Skolotāji piedalījās arī izstādē, kurā varējām ieraudzīt piemiņas suvenīrus un atribūtus no dažādu gadu Dziesmu svētkiem.
Projektu nedēļas kulminācija bija skolas Dziesmu svētku koncerts ar svētku gājienu pirms tā, kā arī Mazie deju svētki. Ja dziedāt un dejot jau mazliet bijām mācījušies, tad iet gājienā un gavilēt, atbildot uz gājiena atbalstītāju skaļajiem svētku sveicieniem- tas nu bija jaunums! Bet ātri visiem iepatikās. Mums svētku koncertos bija visi - orķestris, folkloras kopa, dziedātāji un dejotāji. Un, protams, kopīga sadziedāšanās un sadejošanās.
Liels paldies skolotājiem, kuri nesa un vilka tautastērpus, paldies visiem, kas radīja gandrīz īstu Dziesmu un deju svētku noskaņu skolā!
Ziemassvētki pirmsskolā
Svētku diena pagāja ar skanīgām dziesmām, rotaļām un dejām kopā ar Ziemassvētku vecīti un Zaķīti.
Katrs bērns saņēma no Ziemassvētku vecīša savu dāvanu.
Lai visiem gaišs un svētīgs šis svētku laiks! Pateicībā un sirsnībā, pirmsskolas zaķi un pedagogi.